Home Biznes i inwestycje Kładka nad ul. Struga – są pierwsze oferty na realizację inwestycji
Biznes i inwestycje

Kładka nad ul. Struga – są pierwsze oferty na realizację inwestycji

63
Foto: źródło wiadomosci.szczecin.eu

W sierpniu poznaliśmy oferty w przetargu na realizację kładki pieszo-rowerowej na ul. Struga. To inwestycja przyjęta do realizacji w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

 

Jak ważna jest to inwestycja, wiedzą z pewnością mieszkańcy prawobrzeża. Przekroczenie ruchliwej ul. Struga, to nie lada wyczyn, dlatego kładka z pewnością ułatwi poruszanie się w tym miejscu. Będzie to korzyść zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców, którzy przejeżdżają przez wylotową drogę nr 10.

 

„Z powodu znacznej odległości od miejsca, gdzie można pokonać ul. Struga w bezpieczny sposób, dość często dochodzi w tym miejscu do dzikiego, nielegalnego i zagrażającego życiu przekraczania jezdni przez pieszych, którzy chcą dostać się na przystanek po przeciwnej stronie jezdni. Wiele osób ryzykuje, przebiegając przed pędzącymi autami. Wykonana kładka piesza nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa, ale również usprawni i ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej” – można przeczytać w uzasadnieniu projektu w SBO.

 

Jak podaje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie, swoje oferty przedstawiło 5 firm. Ceny ofert wahają się od ponad 7,5 mln do ponad 11 mln zł. Na realizację projektu miasto zabezpieczyło 5,93 mln zł brutto. To prawie dwa razy więcej niż szacowana w formularzu SBO kwota 3,44 mln zł. Po przeanalizowaniu ofert i podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 17 miesięcy na realizację. 

 

Kładka ma być przeznaczona do przekraczania ulicy pieszo, na rowerze, hulajnodze oraz dostosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne dzięki instalacji wind.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Tuż za Szczecinem budują rondo. Ma być bezpieczniej

Rozpoczęła się rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą w kierunku Bartoszewa. Powstanie...

Biznes i inwestycje

Powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji. Jest przetarg na pumptrack

Zakład Usług Komunalnych poszukuje firmy, która wybuduje obiekt. Stanie on na osiedlu...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...