Home Biznes i inwestycje Kładka nad ul. Struga – są pierwsze oferty na realizację inwestycji
Biznes i inwestycje

Kładka nad ul. Struga – są pierwsze oferty na realizację inwestycji

10
Foto: źródło wiadomosci.szczecin.eu

W sierpniu poznaliśmy oferty w przetargu na realizację kładki pieszo-rowerowej na ul. Struga. To inwestycja przyjęta do realizacji w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

 

Jak ważna jest to inwestycja, wiedzą z pewnością mieszkańcy prawobrzeża. Przekroczenie ruchliwej ul. Struga, to nie lada wyczyn, dlatego kładka z pewnością ułatwi poruszanie się w tym miejscu. Będzie to korzyść zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców, którzy przejeżdżają przez wylotową drogę nr 10.

 

„Z powodu znacznej odległości od miejsca, gdzie można pokonać ul. Struga w bezpieczny sposób, dość często dochodzi w tym miejscu do dzikiego, nielegalnego i zagrażającego życiu przekraczania jezdni przez pieszych, którzy chcą dostać się na przystanek po przeciwnej stronie jezdni. Wiele osób ryzykuje, przebiegając przed pędzącymi autami. Wykonana kładka piesza nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa, ale również usprawni i ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej” – można przeczytać w uzasadnieniu projektu w SBO.

 

Jak podaje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie, swoje oferty przedstawiło 5 firm. Ceny ofert wahają się od ponad 7,5 mln do ponad 11 mln zł. Na realizację projektu miasto zabezpieczyło 5,93 mln zł brutto. To prawie dwa razy więcej niż szacowana w formularzu SBO kwota 3,44 mln zł. Po przeanalizowaniu ofert i podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 17 miesięcy na realizację. 

 

Kładka ma być przeznaczona do przekraczania ulicy pieszo, na rowerze, hulajnodze oraz dostosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne dzięki instalacji wind.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Odnowią elewację na Alei. Za miesiąc ma być inaczej

To jedno z miejsce, które najbardziej zwraca na siebie uwagę na Alei...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Uwaga, kierowcy! Korki na Trasie Zamkowej

Ogromne korki zaskoczyły dziś mieszkańców Szczecina, którzy kierują się do centrum miasta...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana...