Home Aktualności Każdy z nas może odwiedzać samotne zwierzaki
Aktualności

Każdy z nas może odwiedzać samotne zwierzaki

376

Już za tydzień, w ostatnią sobotę czerwca, po raz drugi odbędzie się dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie.

To doskonała okazja, aby spędzić miło czas, zwiedzić nowoczesny obiekt, a przede wszystkim poznać jego mieszkańców. Obecnie w Schronisku na nowe domy czekają aż 92 psy i 79 kotów.

Podczas dnia otwartego będzie można dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces adopcyjny i jak przygotować się na przyjęcie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny. Na miejscu będą pracownicy i wolontariusze Schroniska oraz przedstawiciele organizacji społecznych, pomagających zwierzętom – wszyscy bogaci w doświadczenia i wiedzę z tego zakresu.  Zainteresowane osoby będą miały okazję porozmawiać z wolontariuszami i zapoznać się z zasadami wolontariatu. Działania Schroniska będzie można wesprzeć kupując unikalne schroniskowe gadżety.

Swoją działalność zaprezentują organizacje społeczne współpracujące ze Schroniskiem m.in.: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród, Fundacja BatMom dla nietoperzy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, takich jak wóz strażacki, malowanie buziek czy robienie zwierzątek z balonów.

Jednak gwiazdami wydarzenia będą oczywiście psy i koty – podopieczni Schroniska. Najodważniejsze psiaki zaprezentują się nawet na scenie. Wszystko po to, aby ktoś zwrócił na nie uwagę i pokochał.

– W ubiegłym roku podczas dnia otwartego odwiedziło nas kilka tysięcy osób – mówi Ewa Mrugowska, kierowniczka Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie. – Prawdziwym sukcesem było jednak to, że niektórzy z nich faktycznie wrócili z chęcią zaadoptowania psa lub kota.  W tym wydarzeniu ważna jest również edukacja, promowanie adopcji zwierząt, uwrażliwianie ludzi na ich los. Szczególnie teraz, u progu wakacji, podczas których tak wiele psów jest porzucanych, to ważne, aby zwracać uwagę na ich krzywdę i pokazywać, jak można pomagać.

Podczas dnia otwartego będzie można też zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach.

Dzień otwarty odbędzie się 29 czerwca w godz. 12 – 15 na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...