Home Biznes i inwestycje Już niedługo rozpocznie się przebudowa alei Powstańców Wielkopolskich 
Biznes i inwestycje

Już niedługo rozpocznie się przebudowa alei Powstańców Wielkopolskich 

2k

W bezpośrednim sąsiedztwie torowiska tramwajowego na placu Szyrockiego, gdzie jadące od strony Centrum tramwaje skręcają w kierunku Pomorzan, pojawiły się świeżo dostarczone, gotowe do ułożenia podkłady i tory. To niechybny znak, że przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż alei Powstańców Wielkopolskich do przebudowywanej „na raty” pętli Pomorzany zbliża się wielkimi krokami.

Będą one konieczne do zorganizowania tymczasowej komunikacji tramwajowej wzdłuż alei Piastów. Jak podała Gazeta Wyborcza, powołując się na nieoficjalne źródła, zakończona wekslem końcówka będzie znajdować się właśnie na placu u zbiegu alej Bohaterów Warszawy, Piastów i Powstańców Wielkopolskich z ulicami Dąbrowskiego i Mieszka I.

– W chwili obecnej trwają ustalenia w sprawie planowanych zmian w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Będziemy o nich informować w późniejszym czasie – przekazał Kacper Reszczyński, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Nieoficjalnie wiadomo również, że rozpoczęcie przebudowy torowiska od placu Szyrockiego do pętli Pomorzany ma się rozpocząć równolegle z przekazaniem nowej trasy od skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Sosabowskiego do pętli Osiedle Zawadzkiego, przy kontynuowaniu prac na odcinku od Dworca Głównego do Pomorzan. Według obecnego harmonogramu tramwaje wrócą na ulicę Kolumba we wrześniu tego roku.

Przebudowa obu tras prowadzących do pętli przy ulicy Budziszyńskiej odbywa się w ramach tzw. „torowej rewolucji”, która przewiduje wymianę 23 km torowisk w niemal całym mieście, przy rozłożeniu tego zadania na osiem etapów. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 592,5 milionów złotych, z czego 356,2 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....