Home Aktualności Jeździł z podrobionym, ukraińskim prawem jazdy. Policjanci nie dali się nabrać.
Aktualności

Jeździł z podrobionym, ukraińskim prawem jazdy. Policjanci nie dali się nabrać.

90

Policjanci ze Szczecina potrafią rozróżnić prawdziwe dokumenty od podrobionych – szczególnie gdy te wyraźnie się od siebie różnią. Tak było i w tym przypadku. Zatrzymany do kontroli 51-letni kierowca okazał mundurowym dokument, który nie posiadał odpowiednich zabezpieczeń hologramowych. Ponadto mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla Vivaro. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości mężczyzny, ale ich podejrzenia wzbudziło prawo jazdy okazane przez 51-latka. Dokument ewidentnie był podrobiony.

 

– Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się, że prawo jazdy jest podrobione, a mężczyzna nie wyjaśnił, skąd je posiada – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

 

Policjanci sprawdzili również dane kierowcy w swoim systemie. Okazało się, że 51-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do marca przyszłego roku. Teraz kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

Do podobnej sytuacji doszło pod koniec września, kiedy szczecińscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który również okazał podrobione prawo jazdy – tym razem z Czech. Zapytaliśmy rzecznika KMP w Szczecinie, jak policjanci rozpoznają fałszywe dokumenty.

 

– Funkcjonariusze są przeszkolenie z zakresu wstępnego rozpoznania podrobionych, bądź przerobionych dokumentów. Na podstawie tej wiedzy podjęli decyzję o zatrzymaniu blankietu prawa jazdy – poinformował mł. asp. Paweł Pankau, oficer prasowy KMP w Szczecinie.

 

Prawidłowe oznaczenia blankietu prawa jazdy:

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...