Home Biznes i inwestycje Jak długo będziemy tu jeździć objazdem?
Biznes i inwestycje

Jak długo będziemy tu jeździć objazdem?

152

Pracuje tu dwóch wykonawców: jedni budują szkołę, drudzy drogi. Mieszkańcy osiedla muszą jeździć objazdem, a do tego odbywa się tu ruch samochodów z obu budów. Jak długo potrwają utrudnienia?

 

Zamknięcie ulicy Podbórzańskiej sprawia coraz więcej kłopotów mieszkańcom Warszewa. Ulica Kredowa i Miłosza, którymi obecnie wyznaczony jest objazd, w godzinach szczytu się korkują. Na szczęście nie na tyle, by stać tu godzinami, ale daleko tu do komfortowych warunków jazdy.

– Organizacja ruchu będzie się dynamicznie zmieniała w tym miejscu – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. – Prace drogowe skoordynowane są z robotami innych służb, w tym Enei. Prace przyłączeniowe są niezbędne – tłumaczy.

Wskazuje również, że zamknięcie Podbórzańskiej będzie trwało możliwie jak najkrócej, niemniej utrudnień nie da się całkowicie uniknąć. U zbiegu ulic Kredowej i Podbórzańskiej docelowo powstanie rondo, a jego budowa także będzie się wiązała z ze zmianą organizacji ruchu.

Przypomnijmy: prace na drogach północnego Szczecina to duża inwestycja. Cały projekt obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km. Przebudowane zostaną: ul. Kredowa – od skrzyżowania z ulicą Wakacyjną; Ostoi-Zagórskiego wraz z Rondem Kredowa; Urlopowa; Czesława Miłosza – przedłużenie; Andersena od skrzyżowania ul. Miodowej (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną (bez skrzyżowania); Północna od skrzyżowania z ul. Andersena (wraz ze skrzyżowaniem) do linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065; Północna od linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065 do ul. Chłodnej (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Wapienna od skrzyżowania z ulicą Północną do ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania).

Umowa z wykonawcą na przebudowę dróg została podpisana w lutym tego roku, w jej ramach wyznaczono 14 miesięcy na zakończenie prac, co oznacza, że wszystko powinno być gotowe w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jednocześnie na tym terenie prowadzona jest jeszcze jedna inwestycja – trwają prace wykończeniowe związane z budową szkoły na ulicy Kredowej. Tu inwestycja zakończy się szybciej. Placówka już od września ma funkcjonować.

Tymczasem mieszkańcy Warszewa wskazują na jeszcze jeden powód utrudnień: niekiedy na drogach objazdu zaparkowane są samochody dostawcze. Nawet, gdy nie jest prowadzony rozładunek. To sprawia problemy z mijaniem się samochodów, a niekiedy wręcz powoduje zwężenie ruchu do jednego pasa.

– Takie sytuacje nie powinny się zdarzać – tłumaczy Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu. – Trudno na ten moment stwierdzić, czy to pojazdy firmy budującej szkołę, podwykonawców, czy też wykonawcy związanego z inwestycją drogową. Podejmiemy interwencję, by do takich sytuacji nie dochodziło i by tych utrudnień było jak możliwie mało – dodaje.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....