Home Turystyka I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej. Jakie atrakcje czekają na uczestników? 
Turystyka

I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej. Jakie atrakcje czekają na uczestników? 

227

Wydarzenie, o jakim miłośnicy rowerowych przygód nawet nie marzyli. Takich atrakcji fani jazdy na dwóch kółkach w Szczecinie jeszcze nie widzieli! Pierwsza edycja Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej odbędzie się w ten weekend. Już teraz wiemy, że rozrywkom nie będzie końca. 

 

Już 16 i 17 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie pasjonaci jazdy na rowerze mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej to ciekawe wykłady, prelekcje, warsztaty, testy rowerów, a także inne niemniej interesujące propozycje. 

– Rok 2024 na Pomorzu Zachodnim będzie rokiem rowerowym. Jednym z wydarzeń, które szykujemy są I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej, na które serdecznie zapraszam – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W piątek 16 lutego od rana odbywać się będzie branżowa konferencja dotycząca kształtowania polityki rowerowej. Po południu natomiast zaplanowano „Rowerowy zawrót głowy”, czyli spotkania Przemka Lewandowskiego z podróżnikami. Na tę część wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz dostępny na stronie https://rowery.wzp.pl. Sobota natomiast to cykl bezpłatnych imprez, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

17 lutego zaś zaplanowano oficjalne otwarcie I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej. W Sali kina Delfin uczestników spotkania powitają Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Frank Bretschm – Wicestarosta Powiatu Uckermark. W tym czasie odbędą się również debaty m.in. na temat zrównoważonej turystyki rowerowej i sieci tras Pomorza Zachodniego. Równolegle na Małej scenie toczyć się będą rozmowy o tematyce istotnej z punktu widzenia każdego miłośnika rowerowych podróży. Będą to np. „Rowerem nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego”, czy „Z psem na rowerze”. 

W sobotę w godzinach od 11.00 do 18.00 na swoich stoiskach zaprezentują się również Pomorze Zachodnie, National Geographic, Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club i wiele innych. W tym dniu zaplanowano także pokazy i testy sprzętów rowerowych. Z kolei warsztat rowerowy to okazja do darmowego przeglądu, konsultacji i drobnych napraw od ręki. W godzinach od 11.00 do 15.00 policja będzie znakować rowery.

W planie wydarzenia przewidziano również animacje dla dzieci oraz warsztaty niemieckojęzyczne dla dzieci prowadzone przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego. Będą także tory przeszkód, miasteczko rowerowe, alkogoogle, warsztaty podstawowych napraw rowerowych, pierwszej pomocy, czy  zabezpieczenia roweru przed kradzieżą, symulatory rowerowe i strefa foodtrucków. 

A na wszystkie osoby, które przyjadą rowerem czeka bezpłatny parking. 

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej” współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

I edycja Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej odbędzie się 16 i 17 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (wejście od ul. Piłsudskiego 40 lub Mazowieckiej 14). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, więcej informacji można znaleźć na stronie https://rowery.wzp.pl.

 

Powiązane artykuły

TurystykaAktualnościW regionie

Gdzie wybrać się nad jezioro? Oto 10 malowniczych akwenów Pomorza Zachodniego

Było już zestawienie najlepszych spływów kajakowych w województwie zachodniopomorskim, ale nie samymi...

AktualnościLifestyleTurystykaW regionie

To nie są zwykłe zamki z piasku – to prawdziwe dzieła sztuki! 

Budowa zamków z piasku – niby prosta rzecz, a jednak wymagająca dużo...

AktualnościTurystykaW regionie

Gdzie wybrać się na kajaki? Oto 5 najlepszych spływów w Zachodniopomorskim

Do tego, że w zachodniopomorskim mieszka sporo amatorów najrozmaitszych sportów wodnych, nie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...