O tym, że Golęcino kibicuje Pogoni, można się przekonać na każdym kroku. Niedawno na ścianie bocznej kamienicy u zbiegu ulic Wiszesława i Świętojańskiej namalowano graffiti odwołujące się nie tylko do kibicowskich tradycji, ale również nierozerwalnie związanej z tą dzielnicą zajezdni.
Malowidło przedstawia frontową część zajezdni tramwajowej Golęcin, w której bramie stoją zarówno historyczne, jak i również liniowo jeżdżące tramwaje – „eNki”, „helmuta”, sprowadzoną z Berlina Tatrę i wagon typu 105N2k/2000/S, zwany przez motorniczych „bulwą” lub „kaesem”. Obok zajezdni przejeżdża nie tylko wagon typu 105N, ale również bardziej współczesne konstrukcje – Moderus Alfa i niskopodłogowy „Swing”.
Nad całą zajezdnią rozpościera się napisany żółtymi literami napis „Portowcy”, wciśnięty pomiędzy znanym z herbu Pogoni gryfem opatrzonym nazwą dzielnicy, a kamienicą pod adresem Wiszesława 18, na której widnieje patriotyczny mural. W tle tego wielkiego napisu znajduje się granatowo-bordowa flaga w barwach „Dumy Pomorza”, a piłkarskiego smaczku dodaje też godzina widoczna na elektronicznym zegarze, symbolizująca datę założenia Pogoni.
Nie jest to jedyny kibicowski motyw w tych okolicach – na kamienicy narożnej u zbiegu ulic Dębogórskiej, Ziemowita i Wiszesława mamy namalowany i herb Pogoni, i flagę z umieszczonymi pionowo granatowo-bordowymi pasami. Jednak najbardziej znanym dziełem jest graffiti z kamienicy pod adresem Światowida 83 – tam najbardziej widać przywiązanie tamtejszej społeczności do klubowych barw i tradycji.