Wykładowcy popłynęli na kajakach ze swoimi studentami. To nie była tylko rekreacja, ale także… gospodarcza edukacja. „Widzimy pozytywny wpływ turystyki na rozwój regionu” – mówi dr Grażyna Maniak.
To idealne połączenie rozrywka z nauką. Studenci ze swoimi wykładowcami popłynęli Regą.
– Jesteśmy uczelnią, która nie tylko mówi o praktyce kształcenia i szukaniu potencjału gospodarczego, ale też to robi. Widzimy pozytywny wpływ turystyki na rozwój regionu i miejsca pracy, kształcimy także na potrzeby tego sektora. Dlatego wspólnie z kadrą, studentami i absolwentami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zorganizowaliśmy spływ kajakowy. Dla wielu była to pierwsza okazja tak bliskiego spotkania z naturą od strony malowniczej Regi – mówi dr Grażyna Maniak, dziekan Wydziału ZPSB w Gryficach.
Taka aktywność to nie pierwszyzna. Jak podkreślają studenci, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych zawsze promuje praktyczną edukację. Uczelnia włącza się aktywnie w społeczne inicjatywy m.in. organizując konferencje, czy też współtworzy wydarzenia organizowane przez Gryficki Klaster Energii.
Uczelnia poparła też utworzenie Polskiej Federacji Nordic Walking. List intencyjny w imieniu uczelni podpisała dr Magdalena Lazarek-Janowska.
– Na Pomorzu Zachodnim oprócz malowniczych plaż mamy ponad 3500 jezior – wylicza Łukasz Szeląg, absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, dziś doradca ds. wizerunku w branży zielonych technologii. – W Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa, powstają winnice jak ta koło Łobza, czy też centrum eksperymentu w Wałczu. Kołobrzeg ubiega się o Europejską Stolicę Kultury. Trzebiatów nazywany jest Kazimierzem Północy… możemy wymieniać bez końca atrakcje, które czekają na turystów. Teraz zbliżają się kolejne edycje funduszy UE, które będą szansą na kolejny rozwój gospodarczy regionu – komentuje.
Rzeka Rega uważana jest za jedna z najciekawszych pod względem turystyki w tej części Polski. To ważny element gospodarki: spływy rzeczne przyciągają turystów poszukujących bliskiego kontaktu z naturą i adrenaliny. Rokrocznie Rega przyciąga setki turystów z całej Polski, co bezpośrednio przekłada się na rozwój sektora usług w regionie, przez który przepływa.