Home Sport Dziś drugie starcie. King czy Spójnia?
Sport

Dziś drugie starcie. King czy Spójnia?

306

To jest niewątpliwe święto koszykówki. Meczów o tak dużą stawkę nigdy wcześniej koszykarze z Pomorza Zachodniego przeciwko sobie nie grali. Zwycięzca derbowej serii zagra o tytuł Mistrza Polski. Kibice obu drużyn wierzą w tryumf swoich zespołów. Ktoś jednak będzie rozczarowany…

 

W pierwszym meczu półfinału play-off Wilki Morskie pokazały niesamowitą energię na parkiecie, pewnie pokonując Spójnię. Wynik 104:86 dla Kinga robi wrażenie i stawia szczecinian w roli faworytów. Niemniej 86 punktów zdobytych przez stargardzian to nie jest zły wynik, pokazuje potencjał w ataku Spójni i to jeszcze nie czas, by skazywać tę drużynę na przegraną w całej serii.

Już przed pierwszym meczem Arkadiusz Miłoszewski przypomniał, że w sezonie zasadniczym Spójnia wygrała jeden pojedynków z Wilkami i to sygnał ostrzegawczy, że rywali obrońców tytułu stać na dobre granie. Przypomnijmy, że w drodze do półfinału Spójnia przegrywała już 2:0 z faworyzowanym Anwilem (zajął 1 miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej), a mimo to wygrał całą serią 3:2.

– Dwa pierwsze mecze we Włocławku przegraliśmy zdecydowanie, dużą różnicą punktów. A mimo wszystko Spójnia się podniosła. Przegraliśmy pierwszy mecz w Szczecinie, ale to jeszcze nic nie znaczy. Podniesiemy się i teraz i wygramy tę serię, awansujemy do finału – mówi nam fan stargardzkiej drużyny.

To fakt: w starciu z Anwilem Spójnia przegrała najpierw 19, potem 14 punktami. Potem zaliczyła niezwykłą serię trzech wygranych i awansowała do półfinału.

– Wilki są mocne, ale z Legią się męczyli. My przeżywaliśmy trudne chwile z Anwilem, ale udało się to wygrać. To pokazuje charakter Spójni, która nie ma nic do stracenia. To nas zbudowało. Stać nas na finał – mówi kibic ze Stargardu.

King w ćwierćfinale pokonał Legię Warszawę 3:1 i jako pierwsza drużyna zameldował się w półfinale rozgrywek. Przeciwko Spójni gra w roli faworyta. Pierwszy mecz szczecinianie wygrali pewnie.

– Widzę oczywiście pewne podobieństwo, Spójnia do rywalizacji z Anwilem także nie przystępowała w roli faworyta i była skazana na pożarcie. Tymczasem dobrze zagrali trzy mecze i wywalczyli niespodziewany awans. Różnica jest jedna: Wilki Morskie to nie Anwil. Szczecinianie w lidze zaczęli grać coraz lepiej  wraz z upływem sezonu zasadniczego i mają teraz dobrą formę. Anwil miał świetny start sezonu, ale z czasem coś tam się zaczęło robić niedobrego i pojawiały się porażki. Drużynę z Włocławka zgubił brak pokory w play-offach, nie sądzę, by Wilki popełniły ten sam błąd – mówi z kolei fan szczecińskiej drużyny. – Obstawiam na 3:1 dla Kinga – dodaje.

Dziś rozegrany zostanie drugi mecz serii, pierwszy gwizdek o 20:00 na Netto Arenie.

Jedno jest pewne: kibicie obu drużyn wierzą w swoje zespoły. I na pewno ktoś z tej potyczki wyjdzie rozczarowany. Wygrany zagra o złoto ze zwycięzcą pary Trefl Spot – Śląsk Wrocław. Przegrany zagra o brązowy medal.

 

Powiązane artykuły

piotr lisek wygrał w dobrej. zofia gaborska z rekordem życiowym podczas dobrego mityngu
Sport

Piotr Lisek wygrał w Dobrej. Zofia Gaborska z rekordem życiowym podczas Dobrego Mityngu

Mimo deszczowej pogody stadion w Dobrej w sobotę stał się stolicą polskiej...

ponad 800 startów i sportowe emocje przez cały weekend. przed nami 7. enea cup
Sport

Ponad 800 startów i sportowe emocje przez cały weekend. Przed nami 7. Enea Cup

Młodzi sprinterzy, skoczkowie i miotacze z całej Polski przyjadą do Szczecina, by...

znamy terminarz pko bp ekstraklasy. pogoń zacznie od hitu z legią
Sport

Znamy terminarz PKO BP Ekstraklasy. Pogoń zacznie od hitu z Legią

Ekstraklasa SA opublikowała terminarz sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy. Rozgrywki rozpoczną się...

plan przygotowań pogoni szczecin do nowego sezonu. zespół pojedzie na obóz do austrii
Sport

Plan przygotowań Pogoni Szczecin do nowego sezonu. Zespół pojedzie na obóz do Austrii

Piłkarze Pogoń Szczecin rozpoczną przygotowania do nowego sezonu już 19 czerwca. Pierwsze dni...