Home Biznes i inwestycje Dojazd S3 do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez utrudnień? Nie przed wakacjami
Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Dojazd S3 do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez utrudnień? Nie przed wakacjami

262

Mimo wielkich oczekiwań kierowców nie dojedziemy w te wakacje do Świnoujścia skończoną S3. Droga prawdopodobnie w całości zostanie oddana do użytku dopiero pod koniec roku. 

Droga ekspresowa S3 to marzenie wszystkich kierowców podróżujących od Pomorza Zachodniego, przez województwo lubuskie, dolnośląskie i tak do granicy z Czechami. I mimo praktycznie ukończonej inwestycji, w budowie dalej są dwa najważniejsze odcinki: Świnoujście-Dargobądz i Dargobądz–Troszyn. Dla mieszkańców Szczecina i okolic najważniejszy jest ten pierwszy, zwłaszcza przed nadchodzącymi wakacjami. Jednak to jeszcze nie w tym sezonie kierowcy bez utrudnień dojadą nad Bałtyk.

– Niestety jeszcze w te wakacje, droga S3 w kierunku Świnoujścia nie będzie skończona. Planowany koniec inwestycji określa się na grudzień tego roku. Problem z zakończeniem prac wynikał z braku materiałów takich jak stal, czego powodem jest wojna na Ukrainie. Jednak pracujemy nad tym, aby przejazd nad morze był jak najbardziej sprawny i upłynął podróżującym bez problemu – mówił Mateusz Grzeszczuk z Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S3 docelowo miała być autostradą. Jednak po wyliczeniach projektanci doszli do wniosku, że ruch znad morza do Czech jest zbyt mały. Postawiono więc na ekspresówkę. Ta po zakończeniu będzie szła przez Świnoujście, Goleniów, Szczecin, Pyrzyce, Myślibórz, Gorzów Wielkopolski, Skwierzynę, Międzyrzecze, Świebodzin, Sulechów, Zieloną Górę, Nową Sól, Lubin, Legnicę, Jawor, Bolków, Kamienną Górę, Lubawkę i dotrze do granicy z Czechami. Dwa kłopotliwe odcinki w naszym regionie najprawdopodobniej zostaną ukończone przed nowym rokiem. Jednak w te wakacje bez utrudnień do Świnoujścian czy Międzyzdrojów trasa S3 nie dojedziemy. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....