Nowy gmach Szczecińskiego Domu Sportu rośnie jak na drożdżach. Zakończyły się prace związane z budową zadaszenia budynku, więc czas na przystąpienie do najbardziej wymagającego etapu, czyli prac wykończeniowych.
W hali sportowej trwa tynkowanie ścian by przygotować je do kolejnego etapu robót wykończeniowych. Nad halą basenową wykonane zostało już zadaszenie. Wkrótce rozpoczną się też prace na elewacji hali sportowej i basenowej.
– Wewnątrz kompleksu kontynuowane są prace związane z branżą elektryczną i sanitarną. Montowane są trasy kablowe i okablowanie – sieci LAN czy kontroli dostępu. Kontynuowane są prace przy montażu kanałów i układów wentylacyjnych. Trwa montaż pionów kanalizacji oraz instalacji podstropowej kanalizacji sanitarnej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.
Nowy basen i hala po nowemu
W ramach budowy nowego SDS-u powstaje nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30 m z lokalnym przegłębieniem, a także m.in. pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn.
Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Postępy na budowie Szczecińskiego Domu Sportu – dach wkrótce zostanie zamknięty
Nowoczesna technologia odzyskiwania wody
W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75 proc. wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj.
Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą jest Budimex S.A. Koszt prac to blisko 109 mln zł brutto. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.