Home Sport Co ze sponsorem tytularnym stadionu?
SportBiznes i inwestycje

Co ze sponsorem tytularnym stadionu?

891
Twitter.com/@StadionyNet

Rozmowy prowadzone są od dawna i niewiele z nich wynikło. Stadion Miejski w Szczecinie wciąż nie ma sponsora tytularnego, a co za tym idzie, do miejskiej kasy nadal nie wpływają żadne środku z tego tytułu.

 

Działania związane z pozyskaniem sponsora tytularnego stadionu nadal są prowadzone – informuje Dariusz Sadowski z biura prasowego szczecińskiego magistratu.

O sponsorze tytularnym mówi się od dawna. Nie bez powodu. Taki sponsor na mocy umowy z właścicielem obiektu, w tym wypadku miastem Szczecin, dostarcza znaczne fundusze, które mogą być wykorzystane na modernizację lub utrzymanie stadionu. Te środki mogą także wspierać inne projekty związane z infrastrukturą sportową lub wydarzeniami. Nazwa sponsora jest eksponowana na stadionie, w mediach i podczas wydarzeń, co zwiększa jego rozpoznawalność i pozytywnie wpływa na wizerunek marki – zatem jest to korzyść obustronna. Dla samorządu natomiast, partnerstwo z renomowanym sponsorem może podnieść prestiż, który pokazuje, że ze Szczecinem warto współpracować.

Dlaczego zatem wciąż nie mamy sponsora?

– Dotychczas skontaktowanych zostało ponad 100 największych firm aktywnych w makroregionie, zorganizowanych zostało 11 spotkań fizycznych i online z firmami, z czego trzy wstępnie zadeklarował zainteresowanie współpracą – tłumaczy Dariusz Sadowski. – Jedna firma z zagranicznym kapitałem uzyskała wyłączność na okres ponad 6 miesięcy na przeprowadzenie szczegółowych negocjacji pakietu i zapisów umowy, natomiast do podpisania umowy ostatecznie nie doszło. Ze względu na zastrzeżenie przez partnerów poufności prowadzonych negocjacji o efektach i szczegółach działań będziemy mogli poinformować tuż przed potencjalnym ogłoszeniem umowy – dodaje.

Sponsorem tytularnym mogłaby być Pogoń Szczecin, która jest użytkownikiem obiektu. Dla niej nawet – pomimo, że stadion Floriana Krygiera jest stadionem miejskim, a zatem powinien służyć wszystkim klubom w mieście – ułożono na trybunie napis POGOŃ 1948. Sęk w tym, że Pogoń ma milionowe długi i jej na taką współpracę z miastem nie stać.

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Sport

Trener ze Szczecina doprowadził reprezentację do ćwierćfinału ME. To duża niespodzianka

Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 pokonała Włochy 74:63 w meczu 1/8...

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...