Home Sport Chemik ma długi, ale jest światełko w tunelu. Będzie nowy sponsor tytularny?
Sport

Chemik ma długi, ale jest światełko w tunelu. Będzie nowy sponsor tytularny?

3.4k
Foto: FB/kpschemikpolice

Pomimo zdobycia tytułu Mistrzyń Polski, nie wystartują w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Chemik Polica ma kilka milionów długu, musi zobowiązania spłacić do końca 2025 roku. Jednocześnie klub pracuje nad finansami, by wystartować w rozgrywkach ligowych i zakontraktować zawodniczki.

 

Chemik Police jest bardzo blisko nowego sponsora, a to pomoże uratować klub! Jak mówił w Rozmowie Dnia na antenie Twojego Radia nowy prezes Chemika, Radosław Anioł, klub negocjuje z nowym sponsorem tytularnym, który pozwoli klubowi przetrwać.

– Podpisaliśmy z tym partnerem list intencyjny, który mówi o tym, że procedowana jest nowa umowa. Zbiera się w tym tygodniu rada nadzorcza tej spółki, aby tą umowę omówić i przygotować. Jest to długi proces, bo to przechodzi przez dział zakupów, dział finansowy, dział prawny. To jest duża umowa – tłumaczył prezes klubu.

Klub przezywa trudne chwile, poprzedni zarząd pozostawił po sobie ogromne zadłużenie, te zobowiązania będą spłacane do końca przyszłego roku. W tym czasem klub musi znaleźć środki nie tylko na spłatę tych należności, ale również na obecne funkcjonowanie. To nie będzie łatwe.

– Tak naprawdę to polska liga potrzebuje silnych drużyn, takich, które będą też walczyły w europejskich pucharach i zdobywały punkty dla Polski. Silny Chemik jest potrzebny.

Prezes Radosław Anioł zapowiadał również na antenie Twojego Radia, że chce, aby Chemik swoje mecze nadal rozgrywał na szczecińskiej Netto Arenie.

Powiązane artykuły

AktualnościSport

Prawie półtora miesiąca bez Floating Areny

To planowane zamknięcie pływalni: 50-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu czeka...

SportBiznes i inwestycje

Co ze sponsorem tytularnym stadionu?

Rozmowy prowadzone są od dawna i niewiele z nich wynikło. Stadion Miejski...

Sport

Wicemistrzowie Polski się wzmacniają. Jest obiecujący transfer!

Kadrę szczecińskiego zespołu wzmacnia Szymon Wójcik. Polski koszykarz urodził się w 1999...

LifestyleSport

Start już w sobotę. Uczestnicy sami decydują, kiedy startują i kiedy kończą

Już po raz dziesiąty Ruchowa Akademia Zdrowia organizuje bieg charytatywny, z którego...