Home Aktualności Biedronka powstaje na szczecińskim Dworcu Głównym. Radość podróżujących i obawy przedsiębiorców
AktualnościBiznes i inwestycje

Biedronka powstaje na szczecińskim Dworcu Głównym. Radość podróżujących i obawy przedsiębiorców

3k
biedronka na głównym w szczecinie

Spore poruszenie wywołał fakt, że na Dworcu Głównym w Szczecinie powstaje dyskont sieci Biedronka. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie ona otwarta, ale liczni podróżni nie ukrywają radości. Inaczej myślą jednak właściciele sklepów czy kiosków, którzy prowadzą działalność w okolicach dworca.

Pani Magdalena nie ukrywa, że cieszy ją fakt, że dzięki temu od razu po podróży będzie można zrobić zakupy. – Dobrze, że Biedronka tutaj powstaje, ponieważ będzie można zrobić zakupy nie tylko przed podróżą, ale też po niej, szczególnie jak późno przyjeżdża się do Szczecina, a wszystkie sklepy są albo pozamykane, albo nie ma w nich zbyt wiele, albo ceny w kioskach są tak drogie, że to skutecznie odstrasza od zakupów. Ba, na jej korzyść przemawia również to, że jako dworcowa placówka handlowa będzie otwarta również we wszystkie niedziele – uważa Pani Magdalena. 

Pana Leszka cieszy również fakt, że znajdą się nowe miejsca pracy. – Zawsze to będzie jakiś plus, bo nie tylko podróżni zrobią zakupy, a i też ludzie będą mieli gdzie pracować – twierdzi nasz rozmówca.

Na największą wadę powstającego sklepu, czyli niedogodne i niewygodne położenie na mapie dworca (w poczekalni za charakterystyczną mozaiką z mapą polskiego Wybrzeża), wskazuje pan Błażej. – Byłoby znacznie lepiej, gdyby nie była tak bardzo oddalona od peronów, przez co trzeba będzie niepotrzebnie iść z jednego końca na drugi. Co innego Biedronki na Dworcu Głównym w Poznaniu czy Wrocławiu – też człowiek musi udać się pieszo i po schodach, ale przynajmniej jest stosunkowo blisko – przyznaje. 

Powody do niepokoju ma pani Anna, która pracuje w jednym z kiosków na najważniejszej stacji kolejowej w województwie.

Najgorsze będzie to, że obroty spadną, a te i tak już poszybowały w dół po otwarciu Żabki na piętrze w nowej części. W takiej Biedronce z pewnością będzie większy ruch, a i nie trzeba będzie tak drogo płacić. Jedyna pociecha jest z tego, że jeśli będą tam duże kolejki, to wtedy z racji braku czasu będą przychodzić do nas – podkreśliła w rozmowie z nami Pani Anna. 

Sklepy portugalskiego Jeronimo Martins na ważnych stacjach kolejowych nie są nowym rozwiązaniem. Takowe funkcjonują z powodzeniem w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. 

Do tematu wrócimy jak tylko pojawią się informacje o terminie otwarcia nowego dyskontu.  

Powiązane artykuły

koniec problemów z mgłą? inwestycja za 10 mln euro właśnie została uruchomiona
Aktualności

Koniec problemów z mgłą? Inwestycja za 10 mln euro właśnie została uruchomiona

Po trzech latach prac, testów i szkoleń lotnisko uzyskało certyfikat umożliwiający wykonywanie...

tłumy nad głębokim i setki kontroli. służby podsumowały weekendowe działania
Aktualności

Tłumy nad Głębokim i setki kontroli. Służby podsumowały weekendowe działania

Jezioro Głębokie po raz kolejny było jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc wypoczynku...

sekundy od tragedii w szczecinie. 22-latka stała na krawędzi dachu
Aktualności

Sekundy od tragedii w Szczecinie. 22-latka stała na krawędzi dachu

Młoda kobieta znajdowała się na dachu jednego z budynków i była bardzo...

popis przed światłami zakończył się upadkiem. motocyklista stracił prawo jazdy, sprawa trafi do sądu
Aktualności

Popis przed światłami zakończył się upadkiem. Motocyklista stracił prawo jazdy, sprawa trafi do sądu

Kilka sekund brawury wystarczyło, by zakończyć jazdę na asfalcie i stracić uprawnienia....