Home Biznes i inwestycje Amfiteatr do odbudowy. Ma tonąć w miejskiej zieleni
Biznes i inwestycjeKulturaW regionie

Amfiteatr do odbudowy. Ma tonąć w miejskiej zieleni

599

Od dekad jest ruiną, choć przed wieloma laty był jednym z najważniejszych amfiteatrów w regionie. Tu koncertowały gwiazdy polskiej estrady, odbywały się też lokalne wydarzenia artystyczne. „Chciałbym rozpocząć proces inwestycyjny jeszcze w tym roku” – zdradza Łukasz Młynarczyk.

 

Przed laty odbywało się tu wiele imprez, tu koncertowało się życie rozrywkowe mieszkańców Choszczna. Z czasem obiekt popadł w ruinę i mimo malowniczego położenia, nie było pomysłu na odbudowę. Teraz jest szansa, że uda się zrewitalizować amfiteatr, zlokalizowany w Parku Miejska Górka, otoczony starym drzewostanem.

– Pomysł na rewitalizację amfiteatru rodził się w bólach od dawna, ale blokada środków z KPO, będąca efektem sporu PiS-u z Unią Europejską, nie dawał większych nadziei na pozyskanie środków na inwestycję – zdradza Łukasz Młynarczyk, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. – Mam nadzieję, że niebawem zostaną uruchomione fundusze, dzięki którym uda się sfinansować to przedsięwzięcie. Czekam również na programy na rewitalizację takich obiektów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku uda się rozpocząć pierwsze prace planistyczne – dodaje.

Nie chodzi o to, że wbita zostanie przysłowiowa łopata i ruszy budowa. Najpierw trzeba wykonać prace koncepcyjne, projektowe, dokonać wszelkich możliwych uzgodnień – w tym środowiskowych.

– To zadanie, które ma dużą szansę się ziścić i wierzę, że mieszkańcy powrócą do tego amfiteatru – komentuje Łukasz Młynarczyk. – Chciałbym, by nowy obiekt nawiązywał swoją architekturą do otoczenia, był spójny z ideą ekologii – dodaje.

Zapowiada, że gdy ruszą prace koncepcyjne, na pewno zorganizowane zostaną szerokie konsultacje i każdy mieszkaniec Choszczna będzie mógł wyrazić swój pogląd, oczekiwania, czy też zasugerować formę, w jakiej dojdzie do odbudowy amfiteatru.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

TurystykaAktualnościW regionie

Gdzie wybrać się nad jezioro? Oto 10 malowniczych akwenów Pomorza Zachodniego

Było już zestawienie najlepszych spływów kajakowych w województwie zachodniopomorskim, ale nie samymi...

Kultura

Legenda polskiego punka wystąpi na rocznicę szczecińskich porozumień sierpniowych

Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz...