Home Kultura Aleja ma tętnić życiem. Zapowiadają tu masę wydarzeń podczas wakacji
KulturaLifestyle

Aleja ma tętnić życiem. Zapowiadają tu masę wydarzeń podczas wakacji

139

Koncerty, prelekcje, wykłady, spacery, odwiedziny w ciekawych miejscach… Między innymi takie atrakcje będą czekać w lipcu i sierpniu na szczecinian oraz turystów na śródmiejskim odcinku alei Wojska Polskiego.

 

Wszystko w ramach rozpoczynającego się właśnie cyklu „Lato na Alei”, podczas którego przez całe lato lokalni artyści będą dostarczać mieszkańcom i turystom niezapomnianych wrażeń muzycznych i kulturalnych. W ramach wydarzenia odbędą się liczne występy muzyczne, warsztaty, pokazy i inne atrakcje, które umilą letnie wieczory na świeżym powietrzu.

Jak informuje magistrat, inauguracja projektu odbędzie się już w najbliższy piątek. Pierwsze wydarzenia, do udziału w których zachęcamy wszystkich szczecinian, rozpoczną się o godz. 15.00. Wówczas, zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić pracownię artystyczną „Altana 1893” (ul. Edmunda Bałuki 24/9a, domofon 91) i spotkać się z jej opiekunem – Andrzejem „Grabą” Grabowieckim, który opowie o działalności swojej pracowni oraz zastosowaniu aparatów fotograficznych.

O godzinie 16.00, w tym samym miejscu, odbędzie się prelekcja nt. mody XVIII wśród kobiet. Spotkanie poprowadzi ją Małgorzata Zakrzewska – entuzjastka mody, kultury i sztuki XVIII/XIX wieku.

– Z kolei o godz. 16.30 odbędzie się wykład poświęcony modzie regencji wśród kobiet. Półgodzinną prelekcję poprowadzi Olga Dąbkiewicz – animatorka kultury retro na Pomorzu Zachodnim, założycielka grupy „Retro Vibes” – zapowiada Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

W programie piątkowych wydarzeń znalazł się również Piąty Szczeciński Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją. Jego uczestnicy odwiedzą m.in. pracownię artystyczną „Kamienica”, „Minifot”, czyli najstarszy zakład fotograficzny w Szczecinie, klimatyczną kawiarnię „Alternatywnie”, nowe miejsce na gastronomicznej mapie Szczecina, czyli restaurację „Lily by Dutkiewicz” oraz lubiany przez szczecinian i turystów lokal „DeVibez Restaurant & Cafe”.

Zwieńczeniem spaceru będzie wyjątkowy koncert, którego początek zaplanowano na godzinę 18.00. Tego dnia, pod dawną „Ścianą płaczu” wystąpi zespół Jackpot, który zaprasza wszystkich miłośników muzyki do udziału w koncercie piosenki literackiej „Osiecka&Młynarski”.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpi również Baltic Neopolis Orchestra (w składzie Elżbieta Fabiszak – Dąbrowska – skrzypce, Maciej Musiał – skrzypce, Wojciech Mazu r- altówka i Tomasz Szczęsny – wiolonczela). Artyści wykonają m.in. takie utwory jak „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Humoreska” Antonina Dvoraka, „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, oraz “Por una Cabeza” Carlosa Gardela.

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...