Home Aktualności 19-latek zdemolował siedem wiat przystankowych. Straty liczone w dziesiątkach tysięcy
Aktualności

19-latek zdemolował siedem wiat przystankowych. Straty liczone w dziesiątkach tysięcy

531
19-latek zdemolował siedem wiat przystankowych. straty liczone w dziesiątkach tysięcy
fot. KMP w Szczecinie

Siedem zniszczonych wiat przystankowych, wybite szyby i uszkodzone gabloty z rozkładami jazdy. Szczecińscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o serię aktów wandalizmu w centrum miasta. Straty oszacowano na co najmniej 25 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie miejskiej infrastruktury. Z ustaleń śledczych wynika, że 19-latek miał dopuścić się zniszczenia siedmiu konstrukcji wiat komunikacji miejskiej. Jego działania polegały przede wszystkim na wybijaniu szyb oraz dewastowaniu gablot z rozkładami jazdy.

Skala zniszczeń okazała się znaczna. Wstępnie oszacowane straty przekraczają 25 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące umyślnego zniszczenia cudzej rzeczy. Śledczy zakwalifikowali jego zachowanie jako czyn o charakterze chuligańskim, polegający na bezprawnym niszczeniu mienia publicznego. Taka kwalifikacja może mieć istotne znaczenie dla dalszego przebiegu postępowania i wymiaru kary.

Wobec 19-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Oznacza to, że będzie musiał regularnie stawiać się w wyznaczonej jednostce i pozostawać do dyspozycji organów ścigania do czasu zakończenia postępowania.

Każdy taki akt wandalizmu oznacza nie tylko utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale również dodatkowe wydatki na naprawę zniszczonego mienia. Koszty usuwania szkód pokrywane są z pieniędzy publicznych, a więc pośrednio przez wszystkich mieszkańców.

Policjanci przypominają, że niszczenie infrastruktury miejskiej jest przestępstwem i nie pozostaje bez konsekwencji. Funkcjonariusze podkreślają również, że reagowanie na akty wandalizmu oraz ochrona wspólnego mienia pozostają jednym z ważnych elementów działań służb w mieście.

Sprawa 19-latka znajdzie swój finał w sądzie. Za umyślne niszczenie mienia publicznego grożą poważne konsekwencje karne oraz obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Powiązane artykuły

otwarto ośrodek szkolenia policji. będą szkolić nowe kadry i przyszłych dowódców
Aktualności

Otwarto Ośrodek Szkolenia Policji. Będą szkolić nowe kadry i przyszłych dowódców

W Szczecinie oficjalnie przywrócono działalność Ośrodka Szkolenia Policji. Nowa placówka ma stać...

jaśniej i bezpieczniej na warszewie. siedem przejść dla pieszych z nowym oświetleniem
Aktualności

Jaśniej i bezpieczniej na Warszewie. Siedem przejść dla pieszych z nowym oświetleniem

Mieszkańcy Warszewa mogą już korzystać z bezpieczniejszych przejść dla pieszych. Zakończyła się...

pędził 116 km/h przez szczecin. nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków
Aktualności

Pędził 116 km/h przez Szczecin. Nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków

Ponad dwa razy przekroczył dozwoloną prędkość, zignorował polecenie zatrzymania i próbował uciec....

pomorzany zyskają nowe miejsce spotkań. powstanie zielona strefa dla seniorów i siłownia
Aktualności

Pomorzany zyskają nowe miejsce spotkań. Powstanie zielona strefa dla seniorów i siłownia

Mieszkańcy Pomorzan mogą szykować się na dużą zmianę. Miasto wybrało wykonawcę kolejnego...